Profesjonalni aktorzy w reklamach

Spot reklamowy nadawany w telewizji w godzinach największego szczytu lub w kinie to bardzo starannie opracowany scenariusz za który najczęściej odpowiedzialna jest agencja reklamowa. To ona obmyśla każdy detal, począwszy od miejsca, gdzie będzie nakręcana reklama, po osoby biorące w nich udział. Czasem są to zwykli statyści reklamowi, a czasem osoby, które na co dzień podziwiamy na ekranach wielkich kin, seriali.

Popularniejsza reklama

Widząc boskiego amanta w reklamie danego napoju gazowanego, który jeszcze nie tak dawno biegał z gołą klatą w sensacyjnym filmie, na pewno przyciągnie wzrok niejednej kobiety. Może sam produkt nie wzbudzi aż tak mocnego zainteresowania, ale widok danego mężczyzny na pewno przyciągnie nasz wzrok. Rejestrując taki obraz znanej nam postaci na pewno również w jakiś sposób zainteresujemy się tym, jaki produkt dana osoba reklamuje. Spoty reklamowe ze sławnymi aktorami/aktorkami potrafią przyciągnąć przed ekrany wiele osób. Nawet, jeśli nie lubimy oglądać żadnych reklam, to jednak widok sławnej osoby sprawi, że nie będziemy przełączać na inny kanał.

Kosztowna sprawa

Zanim jednak sięgniemy po nazwiska najsłynniejszych aktorów liczmy się z tym, że słono zapłacimy za to, że wystąpią w naszym spocie reklamowym. Im osoba jest sławniejsza, tym jego gaża będzie większa. Niech nas nie zdziwi fakt, że za reklamę produktu X jeden aktor zawoła 20 tysięcy złotych, a inny tylko dwa tysiące złotych. Przy czym spot reklamowy będzie miał taką samą treść i długość. Dlaczego te kwoty tak różnią się od siebie? Chodzi o poziom sławy i popularności. Im sławniejsza jest dana osoba, tym większa pewność, że więcej będzie chciała od reklamodawcy. Można więc zaoszczędzić zatrudniając kogoś “tańszego”, mniej sławnego. Nie zapominajmy jednak, że mniej sławna osoba może nie podbić serc tylu osób. To jaką osobę zatrudnimy do spotu reklamowego zależy tylko od naszych finansów.

Dobra i zła sława

Dobierając jednak znane osobistości do swoich reklam sprawdzajmy też opinie o danych osobach. Można być bowiem osobą sławną i wzbudzać u ludzi ciepłe i miłe odczucia. Można z kolei być osobą sławną, ale wzbudzać u ludzi strach, czasem nawet obrzydzenie. Jeżeli nie jesteśmy pewni, kto jest na topie i cieszy się zaufaniem u potencjalnych odbiorców, to zróbmy ankietę. Wiele agencji reklamowych tak czyni, zanim zatrudnia dane osoby. Jeżeli nie chcemy, aby klienci odwrócili się od naszych produktów, uważajmy bardzo mocno na ten aspekt. Już niejedna firma wycofywała spoty reklamowe, plakaty, ulotki, wielkie billboardy z miast, ponieważ ktoś zasłynął czymś niechlubnym. Takie są niestety obecne realia, a karma potrafi odwrócić się od danej osoby w bardzo szybki sposób.

Reklamy społeczne

Zatrudnianie znanych osobistości z ekranów telewizyjnych pomaga również w celach charytatywnych, społecznych. Bardzo często nazwiska, jak również wizerunki znanych aktorów wykorzystywane są do tego, aby promować fundacje wspierające małe dzieci w rehabilitacji, a nawet fundacje zajmujące się zwierzętami. Trzeba przyznać, że taka polityka bardzo mocno oddziaływuje na nasze zmysły, dzięki czemu jeszcze chętniej wspieramy takie instytucje. Skoro znani mogą, to my również. Co prawda nigdy nie wiemy, ile dane osoby wpłaciły na konto takich fundacji, ale nawet jedna złotówka od osoby sprawi, że suma na koncie zacznie naprawdę rosnąć.

Przy czym warto wspomnieć, że granie w reklamach charytatywnych bardzo często pozwala ocieplić nadszarpnięty wizerunek gwiazd. Może nie jest to do końca dobre, nawet trochę samolubne, ale wiele osób, które “zasłynęły” jakimś skandalem decyduje się na wsparcie charytatywne, dzięki czemu otrzymują szansę na “zmazanie” swoich win. Trzeba przyznać, że jest to bardzo skuteczne i dobre postępowanie. Na pewno sprawi, że nazwisko znanej gwiazdy będzie sławne i będzie cieszyło się dobrą opinią.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *