Kampanie online, ustawiać samodzielnie, czy przez agencję?

Kampanie online w Google Ads to nieodłączna część współczesnego marketingu. Wiele osób planując tego typu działania staje przed dylematem, czy robić to samodzielnie ,z udziałem freelancera, czy z pomocą profesjonalnej agencji. Mamy tylko Was kilka wskazówek, które pozwolą Wam wybrać najlepszą opcją w zakresie reklamy online.

Rozpoczęcie działań reklamowych w sieci Google wbrew pozorom nie jest zadaniem łatwym. Wymaga fachowej wiedzy oraz umiejętności łączące w sobie zmysł graficzny, zdolności analityczne i copywriterskie. Jak w ogóle ustawia się kampanie Google Ads? Jest to wieloetapowy proces, który najlepiej rozpocząć od stworzenia tzw. landing page. Co to jest? Mówiąc w uproszczeniu mamy tu na myśli podstronę, na którą będziemy kierować ruch z kliknięć. Musi być dostosowana dla klienta pod kątem intuicyjnej nawigacji oraz atrakcyjnej warstwy wizualnej. Następnie warto zastanowić się nad frazami kluczowymi, które pozwolą nam dotrzeć z kampanią do odpowiedniej grupy docelowej.

Kolejnym i bardzo istotnym krokiem jest wybór rodzaju rozliczania i określić maksymalne stawki. Jest to niezwykle istotny etap, który wpłynie nie tylko na wydatki, ale także na efektywność działań i realizację założonego celu. Nie ma dobrej kampanii bez ustalenia ram czasowych, harmonogramu i ewentualnych rozszerzeń. Brzmi to być może dość prosto, jednak w istocie każdy z tych etapów jest niezwykle ważnym ogniwem kampanii Google Ads. Powinien być on realizowany w oparciu o wiedzę, doświadczenie i analizę.

Kiedy działać samodzielnie, a kiedy wybrać agencję?

Duże biznesy z rozbudowanymi biznesami potrzebują do współpracy profesjonalistów z zakresu budowania sprzedaży przez sieć Google. To niezwykle istotne, bowiem w tym przypadku każdy, nawet najmniejszy błąd może skutkować przepalaniem ogromnych kwot. Pokusa działań samodzielnych pojawia się najczęściej w przypadku lokalnych firm, pracujących na mniejszych budżetach. Jest to dość ryzykowny sposób myślenia, bowiem wiadomo, że czas nawet właścicieli, czy pracowników niewielkich biznesów jest ograniczony. A im mniejszą wiedzę i kompetencję w tym zakresie posiadamy, tym więcej godzin zajmie nam przygotowanie i zoptymalizowanie nawet najmniejszej kampanii. W efekcie zlecając to zadanie komuś z naszego zespołu, kto nie ma wiedzy na ten temat, tracimy jego czas, za którego efektywne wykorzystanie przecież mu płacimy. Dlatego wbrew pozorom większą oszczędnością często okazuje się przekazanie tego zadania profesjonalistom. Dlaczego?

Wówczas często kampania przynosi większe zyski przy mniejszych nakładach finansowych. Natomiast nasi pracownicy zajmują się tym, na czym znają się najlepiej. Co z freelancerami? Jest to współpraca obarczona pewnym ryzykiem. Znalezienie osoby, która zapewni nam bezpieczeństwo w zakresie obsługi kampanii, a jednocześnie będzie pracowała w wymiarze, którego oczekujemy bywa zadaniem karkołomnym. Wybór agencji jest często wyborem łatwiejszym i szybszym. Firmy specjalizujące się w reklamie zwykle mogą pochwalić bogatym portfolio, z którym możemy zapoznać się na etapie podejmowania decyzji.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *