Czy jakość grafiki na stronie www ma znaczenie?

Nieodłącznym elementem prowadzenia strony internetowej, są grafiki. Dzięki nim można urozmaicić treść pisaną, przedstawić produkt, a także zachęcić klienta do jego zakupu. Nie od dzisiaj wiadomo, że obrazy są przyswajane szybciej i lepiej niż tekst, właśnie dlatego warto je stosować. Jednak, by grafika dawała zamierzone efekty, musi zostać odpowiednio dopasowana. Jakość grafiki na stronie www, ma duże znaczenie, powinna ona mieć też odpowiednią wielkość, wagę i kolorystykę. Czy jakość grafiki na stronie www ma znaczenie? Gdzie je znaleźć ciekawe z nich?

Gdzie znaleźć ciekawe grafiki na stronę www?

Ciekawych grafik w Internecie jest bardzo dużo, jednak nie wszystkie można wykorzystać. Najlepszym ze sposobów, jest wykonanie grafiki samemu, można mieć wówczas pewność, że będą one niepowtarzalne, ani nie zostanie wykryte żadne naruszenie praw autorskich. Jeśli jednak nie ma szansy na to by wykonać zdjęcia na własną rękę może skorzystać z niektórych, które znajdują się Internecie. Jednym z miejsc wartych uwagi jest stock. To tam znajduje się zbiór zdjęć, które można pobrać. Kolejnym ciekawym miejscem jest shutterstock, tutaj natomiast można kupić różne grafiki w różnych rozmiarach. W sieci jest też wiele grafik dostępnych za darmo, trzeba jednak wiedzieć, że zwykle są one dużo gorszej jakości, co będzie przekładało się na mniejszą atrakcyjność strony, na której są zamieszczane.

Czy jakość grafiki na stronie www ma znaczenie?

Jakość grafiki na stronie www, ma bardzo duże znaczenie przy optymalizacji witryny. Obrazki, które nie są wyraźne lub są brzydko przycięte sprawiają, że strona nie będzie wyglądało na profesjonalną. Warto więc zadbać o to by były one jak najlepszej jakości, a także by były zgodne z tematyką całej strony. Warto jednak tutaj przypomnieć, że nie wolno wykorzystywać grafik, do których nie ma się praw autorskich. Do tego celu można skorzystać z wyżej wymienionych miejsc, z których można pobrać dobrej jakości obrazy lub wykonać je samemu. W dzisiejszych czasach wiele osób zwraca uwagę na to, jak wygląda witryna. Oczywiście liczy się jej optymalizacja i inne niewidoczne dla oka rzeczy, jednak sam wygląd wizualny również ma duże znaczenie, co powoduje, że jakość grafiki na stronie www, jest dla niej bardzo ważna.

Co jeszcze jest ważna w czasie publikacji grafiki na stronie www?

Jakość grafiki na stronie www, ma bardzo duże znaczenie, jednak to nie tylko ją należy wziąć pod uwagę, są jeszcze inne czynniki, które również będą wpływały na funkcjonalność strony internetowej, a należeć do nich będą:

– Rozdzielczość – jest to kolejny element, który warto wziąć pod uwagę, podczas publikowania grafiki w witrynie. Rozdzielczość powinna zostać odpowiednio zoptymalizowana, dobrze sprawdzi się tutaj wzięcie pod uwagę rozmiarów w jakich będzie wyświetlała się grafika w przeglądarce, dzięki temu nie będzie ona musiała być skalowana i nie zostanie też wyświetlane w rozmiarze natywnym.
– Format – jego też warto wziąć pod uwagę zanim opublikuje się zdjęcie. Najczęściej wybieranym jest format .jpg, ale też często stosuje się format .png. Jego wybór zależy od tego jakie jest przeznaczenie grafiki. Rozszerzenie.jpg lepiej sprawdzi się do plików z grafiką rastrową, natomiast .png obsługuje przezroczystość, a także ma bezstratną kompresję.

Czy mogę kupić zdjęcia na stronę www?

Wiele osób zastanawia się skąd wziąć zdjęcia na stronę internetową, tak jak zostało to już wcześniej wspomniane najlepszym rozwiązaniem będzie wykonanie ich samemu, jednak
w momencie, kiedy nie jest to możliwe, lepiej kupić zdjęcia. Powstało do tego celu wiele stron, które umożliwiają właśnie taki zakup. Ten sposób sprawia, że osoba kupująca nie musi martwić się o prawo autorskie, ponieważ dokonała zakupu, staje się ona więc posiadaczem danej grafiki. Jakość grafiki na stronie www jest bardzo ważna, trzeba o tym pamiętać, ponieważ może ona wpływać na funkcjonowanie strony. Nie da się ukryć, że wiele firm przykłada do tego dużą wagę.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *